Recenzja „Elementarza stylu” Kasi Tusk

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Na wstępie muszę wspomnieć o tym, że bardzo rozczuliła mnie okładka, która momentalnie przywołała wspomnienia z dzieciństwa i książek z tamtych właśnie czasów. Książkę czyta się niezwykle szybko, co dodatkowo uprzyjemniają kolorowe zdjęcia. Przyjemny, zrozumiały styl zachęca do działania, powiedziałabym – skuteczny motywator.

Co zawiera Elementarz?

Publikacja jest podzielona na 4 części, w tym:

  • Dlaczego nie mam się w co ubrać

Kasia skupia się na poradach w jaki sposób  skomponować swoją idealną garderobę, nieco uszczuplając temat tzw „czystki”, czyli porządków jeśli chodzi o ubrania, które aktualnie posiadamy, ale niekoniecznie w nich chodzimy. „Czystkę” poczyniłam już jakiś czas temu po przeczytaniu książki Marie Kondo, dlatego Elementarz pomógł mi w odnalezieniu swojego stylu i spisaniu listy  rzeczy, których brakuje w mojej szafie, a dobrze by było je posiadać. Kasia zachęca do inwestowania w ubrania dobre jakościowo oraz podkreśla, by nie podążać ślepo za sezonowymi trendami. Ahh te zgubne wyprzedaże w sieciówkach!

  • Co, gdzie, kiedy

W książce bardzo podobał mi się fakt, że autorka zamieściła w niej gotowe, konkretne stylizacje, które możemy ubrać odpowiednio do danej okazji wraz ze zdjęciami.

  • Cztery miasta, cztery style

Kasia przybliża na czym możemy się wzorować jeśli chodzi o styl kobiet mieszkających w Mediolanie, czyli stolicy mody, mieszkanek Nowego Jorku, Paryżanek oraz pań spacerujących po ulicach Londynu. Pod koniec każdej z tych części autorka wymienia listę klasycznych rzeczy, które pomogą nam w skomponowaniu garderoby.

  • Oszukałam cię. Ubrania nie decydują o stylu

Otóż nie tylko styl i fajne ubrania dobrze o Tobie świadczą. Trzeba się także potrafić zachować stosowanie do danej sytuacji i wykazać dobrymi manierami.

Pięć głównych mądrości, które wyciągnęłam:

  • Nadmiar jest największym wrogiem dobrego stylu, minimalizm natomiast luksusem – posiadając mniej rzeczy, możemy sobie pozwolić na ubrania lepsze jakościowo. Prostota i umiar to fundamentalne zasady dobrego smaku.
  • Stawiajmy na klasykę – kiedy Twoje ubrania są proste, klasyczne, w jednym stylu, pasują do siebie wzajemnie stylowo jak i kolorystycznie, wtedy otwierając szafę nie będziemy mieli problemu jak skompletować outfit na dany dzień.
  • Nie oszczędzaj ciuchów tylko je noś! Jaki jest pożytek np. z pięknej torebki, za którą wydałyśmy sporą kwotę a jej nie nosimy, bo była tak droga, że nam szkoda?
  • Zwracaj uwagę na szczegóły – pogniecione spodnie lub podarte skarpetki mogą popsuć urok nawet najpiękniejszego outfit’u.
  • Wyglądaj dobrze w każdej sytuacji – dla własnego dobrego samopoczucia. Między innymi mam tutaj na myśli np. tak zwane „podomki” – już pożegnałam się ze swoimi powyciąganymi dresami :)

Podsumowując: książka lekka, przyjemna i pełna konkretów. Polecam wszystkim, którzy są zagubieni w swoim stylu i próbują go odnaleźć.

 

Pozdrawiam

Emiliowe love

shutterstock-226340443-32505b038,630,0,0,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook